čtvrtek 4. února 2016

Rostlinný sýr Wilmersburger
Tento sýr jsem ulovila v rakouském Sparu. Z rostlinných sýrů jsem měla zatím jen Tavenýr (tofu do této kategorie nepočítám) a příliš mne nezaujal. Wilmersburger byl však i přes svou vyšší cenu láskou na první pohled a to ze tří důvodů:
1. Vypadá naprosto jako sýr.
2. Voní jako sýr.
3. Chutná jako sýr.
Ne že by se mi tak stýskalo po sýrech, ale bylo to prostě příjemné překvapení a přiznám se, že jsem na chvilku pojala podezření, že je to podvod a je to klasický sýr z kravského mléka :-D (což samozřejmě není).

V Rakousku jsem kolem něj chodila dlouho jako mlsný kocour a rozhodla se, že si jej koupím jako odměnu za zkoušky a tak se také stalo. Za 2,99 euro byl můj.
Zkusila jsem jej jen tak na chleba a pak také na toasty, kde se výborně, ale opravdu výborně roztaví a bylo to prostě opravdu jako klasický sýr, až mi doma ujídali :-D
A protože jsem zjistila, že čas od času prostě musí být můj, hledala jsem, kde by se u nás dal pořídit a našla jej zatím jen na internetu, např. na Veganfoods (mají také další příchutě: s rajčaty a bazalkou, kořením, cheddar, bylinkový, houbový a paprikový).

Každopádně jej mohu jen doporučit! Myslím, že čas od času si jej může dopřát každý vegan.Žádné komentáře:

Okomentovat