pátek 3. července 2015

SASHA FarmSASHA (zkratka slov Sanctuary and Save Haven For Animals) je jedním z amerických azylů pro zvířata, který poskytuje "nejen potravu a vodu, veterinární péči a střechu nad hlavou, ale také lásku, sociální interakci s ostatními jedinci svého druhu a pocit bezpečí." A jak můžeme vidět na fotografiích šťastných zvířat, všechno z tohoto výčtu v tomto útulku rozhodně platí.Azyl byl založen před několika dekádami a roku 2001 se z něj stala nezisková organizace. Starají se o zvířata, která byla opuštěná, týraná či zanedbávaná. Tým, který se o zvířata stará, je složen z několika placených zaměstnanců a dále dobrovolníků. A o jaká zvířata konkrétně jde? Obyvatelstvo azylu je poměrně různorodé. Nacházejí se v něm krávy, prasata, ovce, kozy, krocani, slepice, osli a muly, koně, emuové (nevím, jak to vyskloňovat). Kdybych se jich organizace neujala, snad všichni by skončili na jatkách. Lidé pracující v azylu popisují, jak nádherné je pozorovat, jak se ustrašeným a nedůvěřivým zvířat pozvolna do očí vkrádá zvědavost a klid a každé ráno své pečovatele vděčně zdraví. Nechávají se hladit a hrají si.Na stránkách SASHi si můžete přečíst příběhy jednotlivých zvířat, proto je tady nebudu nijak rozepisovat. Uvedu jen jeden příklad za všechny:

Býk Jefferson se v azylu ocitl roku 2003, po té, co při převozu na jatka v Detroitu utekl. Tím na sebe strhl pozornost mnoha lidí a médií a také pomohl k tomu, aby si někteří uvědomili tíživou situaci jeho druhu. Jatkám proto nezbylo nic jiného, než Jeffersona vydat azylu a ušetřit ho tak  kruté smrti.


Azyl také nedávno navštívil Gary Yourofsky a uveřejnil na internetu videa, jak se mazlí s některými z jeho obyvatel. Na videa se můžete podívat zde. Na svém FB Gary dodává, že pokud Vás tato videa nechytnou za srdce, žádné nemáte. Sám na farmě 19 let dobrovolničil.Lidé mohou azylu přispět jak příspěvky, tak adoptováním jednoho konkrétního zvířete. Jsou zde také pořádány různé akce, kdy je možné azyl navštívit a seznámit se tak se všemi, kdo zde žijí.

Oficiální stránky
Blog

Žádné komentáře:

Okomentovat